Głównym celem projektu jest podniesienie innowacyjności przedsiębiorstw regionu z zakresu mechatroniki i odnawialnych źródeł energii poprzez współpracę zrzeszonych podmiotów w strefie nauki i biznesu.
Projekt wpisuje się w założenia Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz założenia Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020r.
 
 
POLYCHEM SYSTEMS Sp. z o.o.

O nas

      Firma POLYCHEM SYSTEMS Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1982 roku i w tym czasie na trwałe wpisała się na listę najlepszych producentów wyrobów poliuretanowych. Wieloletnia praktyka w branży to doświadczenie i kompetencja Pracowników, które owocują know-how firmy. Własne receptury, opracowania, praktyka zdobyta podczas wdrożeń, a przede wszystkim własna produkcja składają się na sukces firmy. Cały czas inwestujemy w rozwój, infrastrukturę i Pracowników.

      Nasze produkty cechuje wysoka jakość, powtarzalność, właściwości użytkowe oraz szerokie spektrum zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Uniwersalizm poliuretanów oraz dbałość o produkt gwarantują obecność naszych produktów na światowych rynkach. Wszystkie oferowane przez nas wyroby posiadają atesty, aprobaty, dopuszczenia notyfikowanych jednostek badawczych. Dowodem świadczącym o profesjonalizmie są setki zadowolonych stałych Klientów, których grono regularnie powiększa się. Naszą przewagą jest opracowywanie produktów pod indywidualne potrzeby Klientów.

Paleta produktowa      

      Oferowana przez Polychem Systems Sp. z o.o. paleta produktowa obejmuje: kleje poliuretanowe jedno- i dwukomponentowe o szerokim wachlarzu zastosowań, surowcowe systemy poliuretanowe PUR i PIR do produkcji pianek sztywnych zamknięto- i otwartokomórkowych, systemy do produkcji wyrobów z pianek poliuretanowych mikroporowatych i integralnych, tłoki do zastosowań w instalacjach przesyłowych mediów w stanie płynnym i gazowym, poliuretanowe materiały izolacyjne PUR i PIR w postaci kształtek, płyt, bloków oraz poliuretanowe pianki montażowe w aerozolach.

Doradztwo i szkolenie

      W ramach zdefiniowanych potrzeb przeprowadzamy cykliczne szkolenia dla naszych Klientów, jak również szkolimy doraźnie, poprzez spotkania z Technologami. Zawsze znajdujemy czas na doradztwo dla naszych Klientów, a doradzamy nie tylko w kwestiach dotyczących produktu, ale również we wszystkich tematach, gdzie nasze doświadczenie może być przydatne.

      Regularnie organizujemy seminaria dla naszych obecnych i potencjalnych Klientów podczas których przekazujemy informacje o zastosowaniu produktów, nowościach na rynku oraz prezentujemy właściwości i sposoby aplikacji produktów.

      Dodatkowo edukujemy nauczycieli szkół budowlanych oraz przyjmujemy praktykantów i stażystów. Utrzymujemy przyjazne relacje z naszymi dostawcami, jesteśmy postrzegani jako rzetelny i sumienny kontrahent.

Jakość i środowisko

      Od 2001 r. posiadamy wdrożony i utrzymywany System Zarządzania Jakością ISO 9001. System Zarządzania Jakością funkcjonujący w Polychem Systems Sp. z o.o. obejmuje swoim zakresem pełną działalność firmy to jest projektowanie, produkcję i sprzedaż wyrobów poliuretanowych oraz dodatków do ich przetwórstwa. Dzięki Systemowi Zarządzania Jakością nasi Klienci mogą mieć pewność, że otrzymują produkt zaprojektowany zgodnie z wymaganiami, o określonej jakości i parametrach technicznych. System Zarządzania Jakością wdrożony i funkcjonujący w oparciu o normy z rodziny ISO 9000 jest ciągle doskonalony poprzez zaangażowanie wszystkich Pracowników Polychem Systems Sp. z o.o.

      Cały czas staramy się prowadzić naszą działalność gospodarczą zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, a dodatkowo inspirujemy naszych Klientów do działań prośrodowiskowych.

      Polychem Systems Sp. z o.o. działa na rzecz ochrony środowiska wytwarzając produkty, które skutecznie przyczyniają się do ograniczenie zużycia zasobów naturalnych. Nasza firma jest producentem różnych form izolacji poliuretanowych, których zastosowanie w budynkach i instalacjach ogranicza straty ciepła podczas ich eksploatacji, a co za tym idzie znacznie zmniejsza nakłady ponoszone przez użytkowników pomieszczeń na ogrzewanie. Izolacje nie są jedynym naszym produktem, który jest stosowany, by przynieść korzyść środowisku. Kształtki techniczne wykonywane w Polychem Systems Sp. z o.o. znalazły m.in. zastosowanie w turbinach elektrowni wodnych, w ten sposób przyczyniając się do wytwarzania tzw. czystej energii.

Stowarzyszenia

      Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR SIPUR skupiającego firmy z branży izolacji poliuretanowych. Jedną z naszych naczelnych zasad jest przestrzeganie etyki handlowej. Przynależność do SIPUR jest potwierdzeniem naszej rzetelności, wiarygodności i transparentności wobec naszych odbiorców.

      Należymy również do Poznańskiego Klastra Edukacyjnego, którego głównym celem jest podniesienie innowacyjności przedsiębiorstw regionu z zakresu mechatroniki i odnawialnych źródeł energii poprzez współpracę zrzeszonych podmiotów w strefie nauki i biznesu. Aktywnie braliśmy udział w tworzeniu modułowego programu nauczania dla zawodu technik mechatronik. Pierwszy nabór do zawodu technik mechatronik, który miał miejsce w czerwcu 2011 r. zakończył się sukcesem - utworzono trzy klasy o specjalności technik mechatronik. Nasza firma ściśle współpracuje z Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej w zakresie edukacji i rozwoju młodzieży.

Nagrody i wyróżnienia

      Nasza działalność od wielu lat jest doceniana przez naszych Klientów i liczne podmioty zewnętrzne. W ciągu naszej trzydziestoletniej aktywności na rynku otrzymaliśmy wiele nagród oraz wyróżnień.

      W ubiegłym roku w ramach konkursu Wielkopolskie GRAND PRIX CSR zostaliśmy nominowani do nagrody głównej oraz otrzymaliśmy dyplom Kapituły Honorowej.

      Wieloletnia praktyka i tradycja, transparentna polityka w zakresie publikacji wyników finansowych, dobra kondycja spółki oraz przyrost wartości obrotów zostały wielokrotnie docenione w rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm, organizowanym przez PULS BIZNESU – na swoim koncie mamy już pięć GAZEL BIZNESU.

A co najważniejsze – u Klientów zapracowaliśmy sobie na miano

„Profesjonalisty w poliuretanach”.

 

Kontakt:
POLYCHEM SYSTEMS Sp. z o.o.
ul. Wołczyńska 43
60-003 Poznań
tel.: 61 867 60 51
faks: 61 867 65 21
e-mail: info@polychem-systems.com.pl

http://www.polychem-systems.com.pl/
2011-05-19

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2015
Prezes Szwajcarskiej Konfederacji Pracodawców w PCEUiP
Porozumienie o współpracy z Kaliningradzką Izbą Przemysłowo – Handlową
Współpraca z Volkswagen Poznań
Podpisanie porozumień o współpracy
Rozwijanie idei twórczości technicznej...
Wizyta delegacji z Kaliningradu
Konferencja popularnonaukowa- 26 kwietnia 2013r.
Przykład efektywnej współpracy
Szkolenia OZESpotkanie Poznańskiego Klastra Edukacyjnego
14.03.2012
Dzień Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce
17.11.2012
Wielkopolskie Centrum Klasteringu
22.11.2012
Uroczyste otwarcie laboratoriów mechatronicznych i OZE
26.11.2012
Wirtualna wycieczka już dostępna!
04.12.2012
Wigilijne spotkanie
18.12.2012
Dzień Mechanika w PCEUiP
11.02.2013
Dzień Energetyki Odnawialnej
20.02.2013
Dni Otwarte w PCEUiP
23.02.2013
Dzień Mechatronika
11.03.2013
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013


FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI